Past dit ras bij mij!!
- Anita Nijland
- 1 dec 2025
- 2 minuten om te lezen
Elk ras heeft bepaalde eigenschappen, rassen zijn speciaal gefokt voor bepaalde taken.
Op het moment heel actueel zijn de kuddebewakingshonden die nu mondjesmaat worden ingezet in Nederland. Maar in het buitenland al heel lang deze taak vervullen. Deze honden zijn speciaal gefokt om het vee zoals schapen te beschermen tegen roofdieren zoals wolven. Voorbeeld is de Pyreneese berghond.
Een voorbeeld wat je meer in ons straatbeeld ziet de Jack Russell.
Dit ras is zeer energiek en heeft een groot jachtinstinct. Ze zijn zeer slim en hebben veel beweging nodig en moeten mentaal uitgedaagd worden. Het beste zijn ze op hun plek op een boerenerf waar ze door de weilanden kunnen jagen op kleine dieren. Moeten ze het doen met korte wandelingen per dag dan gaan ze zich vervelen. En dit uit zich in druk gedrag en veel blaffen. Uitzonderingen daar gelaten zie je dit gedrag veel bij de Jack Russell.
De Cobberdog is speciaal gefokt om te kunnen dienen als hulp/assistentiehond.
Er zijn al hele lijnen met zoals dat zo mooi genoemd word werkhonden. Honden die graag wat voor je willen doen en geestelijk gestimuleerd moeten worden om gelukkig te kunnen zijn. Dus niet alleen lichamelijk bezig gehouden moeten worden.
Overal lees je de Cobberdog echte gezinshonden zijn, kunnen goed met kinderen.
Dit klopt ook zeer zeker. Ze zijn zeer gek met de mensen en krijgen een zeer bijzondere band met het gezin. Maar....daar komt hij weer doordat ze zo gevoelig zijn ( speciaal nodig voor hun taak waarvoor ze gefokt zijn ) kun je ook heel makkelijk tegen problemen aanlopen. Persoonlijk vind ik dat je bij deze pups ze niet zo maar kunt opvoeden als elk ander ras. Niet standaard een heel rijtje aflopen omdat, dat zo moet om ze te socialiseren.
Kijk naar je pup geef hem of haar de ruimte om in zijn eigen tempo de dingen te ontdekken.
Vind hij of zij het vandaag niets misschien morgen wel. Ga niet dwingen dat werkt bij dit ras helemaal averechts. Ga naar een hondenschool die positief traint. En naar een hondenschool die dit ras begrijpt. Bouw als eerste een goede vertrouwensband op met elkaar. Wees er altijd voor je hond om hem te beschermen tegen dingen die hij /zij nog eng vind. Neem echt de tijd om goed naar je pup te kijken. Ze geven alles wel aan op hun eigen manier. Dit wil niet zeggen dat je met bepaalde dingen niet consequent moet zijn zeer zeker wel. Want ze zijn wel zo slim dat ze er anders misbruik van maken.
Dus als je openstaat voor een hond die veel zelfvertrouwen krijgt en relaxed in de wereld staat doordat jij hem of haar de ruimte kunt geven om alles in zijn/haar eigen tempo te kunnen ontdekken dan is dit ras zeer geschikt.





Opmerkingen